Bota

Rëndohet bilanci i viktimave të tërmetit në Turqi, 19 të vdekur dhe 709 të plagosur

0
rendohet-bilanci-i-viktimave-te-termetit-ne-turqi,-19-te-vdekur-dhe-709-te-plagosur

Sipas Autoritetit të Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) janë regjistruar edhe 196 tërmete të tjera, 23 prej të cilave ishin më të forta se 4.0 magnitudë.

Duke folur në një konferencë shtypi, Ministri i Mjedisit dhe Urbanizimit të vendit Murat Kurum tha: “1,227 ekipe kërkimi dhe shpëtimi po operojnë në terren”.

Ai shtoi se tetë persona të plagosur ishin në kujdes intensiv, ndërsa pesë të tjerë janë në operacion

Lexo të tjera