Bota

Roland Garros, Nadal në rrugë të mirë për të barazuar rekordin e Federer

0
roland-garros,-nadal-ne-rruge-te-mire-per-te-barazuar-rekordin-e-federer

Tenisti italian fitoi setin hapës, por 12 herë kampioni spanjoll u kundërpërgjigj vrullshëm për të marrë fitoren.

Nadal dominoi pjesën tjetër të çerekfinales dhe vulosi një fitore 7-6 (7-4) 6-4 6-1.

Ai tani do të përballet me Diego Schwartzman.

Argjentinasi mundi Nadal në Romë muajin e kaluar, por spanjolli ka fituar titullin në çdo rast sa herë ka arritur në gjysmëfinale të French Open. /Lajmi.net/ 

Lexo të tjera