Sport

Roma dhe Milik do të vendosin vetëm detajet e kontratës – Dzeko mund të kalojë te Juventus?

0
roma-dhe-milik-do-te-vendosin-vetem-detajet-e-kontrates-–-dzeko-mund-te-kaloje-te-juventus?

Sulmuesi polak, Milik, ka mbetur të caktojë vetëm kushtet personale për kontratën me Romën.

Në Itali, zërat janë rritur se Edin Dzeko mund të kalojë te Juventus për t’i lënë vendin polakut Arkadiusz Milik, përcjell lajmi.net.

Milik do t’i kushtojë Romës 25 milionë euro, plus pesë milionë euro bonuse.

Juventus në anën tjetër është në nevojë për një ‘9’ dhe me dështimin e Luis Suarez, Dzeko mund të jetë alternativa. /Lajmi.net/

Lexo të tjera