Sport

Roma mund ta humbasë ndeshjen me rezultat zyrtar 3:0 ndaj Veronës

0
roma-mund-ta-humbase-ndeshjen-me-rezultat-zyrtar-3:0-ndaj-verones

Sipas La Gazzetta dello Sport, mesfushori ishte ende i regjistruar në listën e lojtarëve nën-22 vjeç dhe jo në skuadrën e tyre kryesore.

Problemi është se ai mbushi 23 vjeç më 17 korrik dhe për këtë arsye u vendos në listën e gabuar.

Ekzistojnë shqetësime tani që kjo mund të nënkuptojë që Roma ka futur një lojtar në lojë në mënyrë të parregullt dhe do të humbasë ndeshjen 3:0.

Takimi kishte përfunduar 0:0 të shtunën në mbrëmje në ‘Stadio Bentegodi’.

Ekziston një precedent dhe Sassuolo u ndëshkua në vitin 2016 me një humbje 3:0.

Roma është e gatshme të paraqesë një apel, duke siguruar që gabimi ishte me mirëbesim dhe thjesht një gabim në dokumentet. /Lajmi.net/ 

Lexo të tjera