Sport

Ronaldo – Messi: Kush qëndron më mirë në përballjet direkte?

0
ronaldo-–-messi:-kush-qendron-me-mire-ne-perballjet-direkte?

Lojtari më i mirë në botë dhe anëtari i Juventus janë caktuar në të njëjtin grup në Ligën e Kampionëve, me skuadrat e tyre Barcelonën dhe Juventus.

Të dyja skuadrat do të luajnë në grupin G, por vëmendja do të shkojë te dyshja e papërsëritshme.

Kush nga të dy qëndron më mirë në përballjet direkte?

Në 35 ndeshje të luajtura mes vete, Messi numëron 16 fitore, kurse Ronaldo vetëm 10.

Në këto ndeshje, argjentinasi ka tundur rrjetën 22 herë, kurse portugezi 19 herë.

Në nëntë raste, dyshja janë ndarë baras. /Lajmi.net/

Lexo të tjera