Lajme

“Rrufeja 2”: Publikohen pamjet kur personi i maskuar lë sërish dosje të Speciales në zyrat e OVL-UÇK’së

0

Dosje të reja të Gjykatës Speciale janë dërguar në zyrat e OVL’së së UÇK’së gjatë ditës së sotme, krejt këto dosje të ofruar nga Serbia për gjykimin e ish-ushtarëve të UÇK’së në Hagë, shkruan Gazeta Metro.


Lajmin e ka dhënë kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK”së, Hyni Gucati ku e ka quajtur këtë me emrin “Rrufeja 2”.

E momentin e sjelljes së kësaj pakoje e kanë publikuar vetë OVL-UÇK, ku shihet një person i cili ka mbuluar fytyrën me maskë dhe syze lë pako me dokumente në këto zyra.//gazetametro.net

“Rrufeja 2”: Publikohen pamjet kur personi i maskuar lë sërish dosje të Speciales në zyrat e OVL-UÇK’së

Lexo të tjera