Lajme

Sa vota mori gruaja e Adem Mikullovcit në qytetin e Mitrovicës?

0

Pjesë e listës së Lëvizjes Vetëvendosje për deputetë ishte edhe gruaja e aktori dhe ish-deputetit të ndjerë, Adem Mikullovci, Lumnije Mikullovci.

Ajo kishte numrin 84 në listën e Lëvizjes Vetëvendosje. Por, sa vota mori Lumnije Mikullovci në qytetin e Mitrovicës?

Indeksonline mëson se ajo ka marr vetë 86 vota në qytetin e Mitrovicës, ku LVV shënoi fitore bindëse.

Në komunat tjera ende nuk është raportuar se sa vota ka marr Lumnije Mikullovci. Mbetet të shihet nëse ka siguruar votat e mjaftueshme për t’u bërë deputete./Indeksonline/

Lexo të tjera