Rozë

SAG Awards këtë vit do të jetë më ndryshe prej herave tjera

0
sag-awards-kete-vit-do-te-jete-me-ndryshe-prej-herave-tjera

Duke folur për Variety, Todd Milliner, Sean Hayes dhe Kathy Connell, producentët ekzekutivë të shfaqjes, thanë që shfaqja e ardhshme e çmimeve do të përgatitet dhe do të zgjasë vetëm një orë, shkruan CNN, transmeton lajmi.net.

“Ne jemi duke u përpjekur të bëjmë një ceremoni unike çmimesh brenda një ore dhe t’i lëmë njerëzit të thonë, gjë që ata e bëjnë shumë rrallë (me një shfaqje çmimesh),” Njeri, uroj të kemi më shumë “, tha Milliner.

Lajmi vjen pas pak të çmimeve Golden Globe të së dielës së kaluar, të cilët vuajtën nga të dyja vështirësitë teknike dhe vlerësimet zhgënjyese.

SAG Awards ka në plan të heqë dorë nga të pasurit një tapet të kuq, një nikoqir dhe një set.

Në vend të kësaj, ata do të regjistrojnë momentet e tyre të famshme “Unë jam një aktor” nga interpretuesit dhe do t’i shtojnë ato së bashku me shpalljet e fituesve, skicat e humorit dhe kujtimet “In Memoriam”.

Kjo do të thotë se të nominuarit do të jenë të vetëdijshëm para kohe nëse ata kanë fituar apo jo.

“Shpresojmë që ata ta respektojnë mjaft shfaqjen dhe të gjithë e respektojnë dhe kolegët e tyre aktorë, që ata nuk duan të zhgënjejnë audiencën në shtëpi duke lënë të ndodhin të papritura”, tha Connell.

Shfaqjet e çmimeve u është dashur të gjejnë mënyra të reja për të vazhduar mes një pandemie në mbarë botën.

Kjo ka bërë që shumë të nominuar të paraqiten nga shtëpitë e tyre dhe nikoqirët e distancuar nga shoqëria, ose para audiencave të vogla ose pa ndonjë audiencë fare.

SAG Awards do të transmetohet më 4 prill në orën 21:00. /Lajmi.net/

Lexo të tjera