Sport

Selmani drejt hapit të madh në karrierë, po kërkohet nga Malmo

0
selmani-drejt-hapit-te-madh-ne-karriere,-po-kerkohet-nga-malmo

Selmani këtë sezon ka shënuar 14 gola dhe ka dhuruar gjashtë asistime për skuadrën e tij, Varberg.

23 vjeçar kryeson kampionatin suedez me pikë të grumbulluara direkt si rezultat i golave dhe asistimeve të tij.

E tani duket se kjo nuk ka shkuar pa u vërejtur Kampioni aktual dhe ekipi më i madh në Suedi, Malmö FF është e interesuar seriozisht për shërbimet e Selmanit.

Lajmin e ka konfirmuar gazeta e njohur sportive suedeze, Sport Baldet.

Kujtojmë që Selamni, përkundër formës shumë të mirë ende nuk është ftuar nga Kombëtarja e Kosovës.

Lexo të tjera