Sport

Sezoni i ri, Atalanta e vjetër

0
sezoni-i-ri,-atalanta-e-vjeter

Këtë më së miri e tregon fitorja e tyre me rezultat 1:4 në udhëtim te Lazio, në kuadër të xhiros së dytë të Serie A.

Fituesi i kësaj ndeshje u përcaktua në pjesën e parë, me Atalantën që shënoi tri herë.

Robin Gosens, Hans Hateboer dhe Alejandro Gomez çuan me epërsi prej tri golave në pushimin e pjesës së parë skuadrën e Gasperinit.

Golin e vetëm për Lazion e shënoi Felipe Caicedo, në minutën e 57’, para se katër minuta më pas, Alejandro Gomez i të shënonte për 1:4.

Pas dy ndeshjeve në Serie A, Atalanta numëron gjashtë pikë, me tetë gola të shënuara./Lajmi.net/

Lexo të tjera