Uncategorized

“Shape of You” e Ed Sheeran bëhet kënga e dytë më e klikuar në botë

0

Ed Sheeran është një ndër emrat më të sukesshëm të industrisë së muzikës në mbarë botën, shkruan lam.net.

Këngëtari numëron shumë hite në karrierë, ndërsa këngët e tij vazhdojnë të thyejn rekorde klikimesh.

Hiti i tij “Shape of You”, të cilin e kishte publikuar më 2017 tashmë është bërë kënga e dytë më e klikuar në botë.

Po ashtu, “Shape of You” është kënga më e shitur e vitit 2017 dhe në platformat dixhitale.

Në fund të muajit gusht, Ed Sheeran u bë baba për herë të parë, bashkëshortja e tij Cherry solli në jetë vajzën që e pagëzuan Lyra Antarctica Seaborn Sheeran. /Lajmi.net/

Lexo të tjera