Rozë

Sharon Stone pretenton se menaxheri i tha që nuk ishte ‘seksi’ për rolin në “Basic Instict”

0
sharon-stone-pretenton-se-menaxheri-i-tha-qe-nuk-ishte-‘seksi’-per-rolin-ne-“basic-instict”

Sharon Stone ka pohuar se menaxheri i tha asaj se ajo nuk ishte “e aftë” vetëm gjashtë javë para se ajo të kryesonte më 1992 në thriller erotik Basic Instinct, shkruan Daily Mail, transmeton lajmi.net.

Duke shkruar në autobiografinë e saj të re, aktorja, 63 vjeçe, pranoi se ishte ‘e ndrojtur dhe introverte’ në fillim të karrierës së saj.

Duke reflektuar në kohën në kujtimet e saj, e cila u publikua këtë javë, Stone tha se agjenti i saj i Hollywood-it i tha asaj se nuk do të punësohej pasi nuk ishte ‘seksi’.

Stone kujtoi në një fragment të marrë nga Vanity Fair: ‘Menaxheri im në atë kohë, më kishte thënë se askush nuk do të më punësonte sepse të gjithë thanë se nuk isha seksi. Unë nuk isha, siç donin të thoshin në Hollywood në atë kohë, “e aftë”.

Ajo thotë se ishte e ndrojtur dhe introverte, ndërsa mësuesi i aktrimit e bindi të bëhet pjesë e Basic Instict.

Stone pranoi se ‘nuk ishte e lehtë’ të dilte në rolin kryesor në Basic Instinct, i cili përfshin momentin e famshëm kur karakteri i saj kryqëzon dhe shkel këmbët, për të zbuluar se nuk ka të brendshme në një dhomë të oficerëve të policisë.

Aktorja pohoi se menaxheri i saj duhej ‘të hynte në zyrën e drejtorit të xhirimeve’ për të marrë skenarin në mënyrë që ata ta lexonin pasi ajo e dinte ‘menjëherë’ që donte pjesën.

Dhe pas muajsh thirrje të regjisorit Paul Verhoeven për të bërë një provë në ekran, bashkë-ylli i saj Michael Douglas përfundimisht ra dakord pasi 12 aktore e refuzuan rolin.

Stone shkroi: ‘Hej, unë nuk isha askush në krahasim me të dhe ky ishte një film kaq i rrezikshëm.’

Aktorja gjithashtu vlerësoi me ëmbëlsi Michael, 76 v jeç, i cili luajti Detective Nick Curran, dhe thotë se ende janë miq. /Lajmi.net/

Lexo të tjera