Lajme

Shi e rënie e temperaturave, ky priitet të jetë moti për nesër dhe pasnesër në Kosovë

0
shi-e-renie-e-temperaturave,-ky-priitet-te-jete-moti-per-neser-dhe-pasneser-ne-kosove

IHMK ka thënë se do të mbajë mot kryesisht i vranët, shkruan lajmi.net.

Reshje lokale shiu mund të ketë në disa pjesë të vendit, duke pësuar pastaj me kthjellime dhe rënie të temperaturave në ditët vijuese.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-20 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-6 m/s. /Lajmi.net/

 

Lexo të tjera