Lajme

Shkatërrohet grupi i grabitësve në Athinë, në pranga 22 shqiptarë

0
shkaterrohet-grupi-i-grabitesve-ne-athine,-ne-pranga-22-shqiptare

Grabitësit, shumë prej të cilëve ishin të mitur, operonin kryesisht në sheshet kryesore të kryeqytetit grek. Sipas policisë, ata ushtronin edhe dhunë ndaj “viktimave” të tyre.

Tashmë të arrestuarit janë dërguar në paraburgim dhe policia është duke hetuar për përfshirjen e tyre të mundshme edhe në grabitje të tjera në Athinë./ A2 CNN

Lexo të tjera