Lajme

Shpërndarja e vaksinës “BioNTech/ Pfizer” e mundur këtë vit

0
shperndarja-e-vaksines-“biontech/-pfizer”-e-mundur-kete-vit

“Ekziston mundësia që ne të mund ta marrim autorizim këtë vit në SHBA ose në Evropë, ose në të dy rajonet”, tha Ugur Sahin, raporton ATSh.

Ai specifikoi se kërkesa për autorizim do të paraqitet të premten në Agjencinë e Barnave të Shteteve të Bashkuara (FDA) dhe laboratori mund të jetë në gjendje ta dorëzojë vaksinën në dhjetor.

Lexo të tjera