Bota

Shqipëria publikon bilancin e COVID-19 në 24 orët e fundit,

0
shqiperia-publikon-bilancin-e-covid-19-ne-24-oret-e-fundit,

Ndërkohë, në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë të prekur me koronavirus edhe 5 persona, ndërsa 634 kanë arritur të fitojnë betejën me virusin.

Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 192 pacientë.

Nga ky numër i përgjithshëm, 16 janë në terapi intensive, nga të cilët 3 pacientë janë të intubuar.

Lexo të tjera