Sport

Shtyrja e ligës angleze do të vendoset në diskutim, lojtarët dhe menaxherët mblidhen për të diskutuar

0
shtyrja-e-liges-angleze-do-te-vendoset-ne-diskutim,-lojtaret-dhe-menaxheret-mblidhen-per-te-diskutuar

Duke pasur parasysh se në Angli ka shpërthyer virusi në mënyrë të shpejt dhe çdo ditë e më shumë po vendosen rregulla të reja, një takim do të jetë i mirëseardhur.

Kohët e fundit në ligën angleze ka pasur shumë raste të reja të lojtarëve dhe gjithashtu janë anuluar disa ndeshje si pasojë e virusit, transmeton lajmi.net.

Është raportuar se Premierliga janë shumë të interesuar që të vazhdojnë ligën dhe të mos dalin futbollin. Ata kanë urdhëruar lojtarët që të mos përqafohen, të mos shtrëngojnë duart dhe të mos i shkëmbejnë fanellat.

Para një muaji është diskutuar edhe ndalimi 2 javor i ligës për të lokalizuar rastet e reja dhe për t’i lënë pas ato. Megjithatë, të gjitha këto do t’i mësojmë në mbledhjet që do të mbahen./Lajmi.net/

Lexo të tjera