Sport

Sistemi VAR i gatshëm për ndeshjen Maqedoni – Kosovë

0
sistemi-var-i-gatshem-per-ndeshjen-maqedoni-–-kosove

Do të jetë hera e parë që në Maqedoni ky sistem do të përdoret në një ndeshje futboll.

Është UEFA që ka vendosur që ndeshja mes Maqedonisë dhe Kosovës që luhet në ‘Todor Proeski’, të jetë nën vëzhgimin e VAR.

UEFA ka dhënë këtë urdhër, duke pasur parasysh rëndësinë që ka kjo ndeshje.

Sportmedia ka siguruar fotografi ekskluzive nga sistemi VAR që do të funksionojë sonte në ‘Todor Proeski’. Sistemi VAR është i vendosur në një furgon, dhe do të lidhen me monitor në fushë./Lajmi.net/

Lexo të tjera