Sport

Solskjaer krahason Fernandesin me Ronaldon

0
solskjaer-krahason-fernandesin-me-ronaldon

Norvegjezi shkoi aq larg sa e cilësoi ndikimin në ekip të mesfushorit me Cristiano Ronaldon.

Fernandes ka mahnitur me paraqitjet e tij që nga transferimi i tij në janar nga Sporting Lisbon, ku në 22 paraqitje ka regjistruar 14 gola dhe 10 asiste në të gjitha garat.

‘Ai defenitivisht me prezencën e tij ka ndikuar tek bashklojtarët e tij. Ai ka shumë energji, është lider dhe më e rëndësishmja është lojtar ekipor gjë që bënë progresin tonë më të lehtë’, deklaroi Solskjaer./Lajmi.net/

Lexo të tjera