Sport

Son dhe Kane i sigurojnë tri pikë Tottenhamit

0
son-dhe-kane-i-sigurojne-tri-pike-tottenhamit

Spurs kanë fituar me rezultat minimal 0:1 në udhëtim te Burnley.

Ishte sërish dyshja Son – Kane që doli të jetë vendimtare për skuadrën e Jose Mourinhos.

Koreano-jugori (76’) realizoi me kokë pas asistimit të sulmuesit anglez. Ky ishte asistimi i shtatë i Kane në drejtim të Son këtë sezon.

Tottenham ngjitet në vendin e pestë me 11 pikë, kurse Burnley në vendin e 18 ka vetëm një pikë. /Lajmi.net/

Lexo të tjera