Sport

Sot luhet finalja e Superkupës së Evropës

0
sot-luhet-finalja-e-superkupes-se-evropes

Në Hungari, kampionët e Ligës së Kampionëve, Bayern Munich, takohet me fituesit e Ligës së Evropës, Sevilla.

Ndeshja mes Bayern Munich dhe Sevilla, luhet nga ora 21:00.

Bayern Munich në finale të Ligës së Kampionëve ka mposhtur PSG-në, ndërsa Sevilla, Interin.

Të dy skuadrat, kanë fituar vetëm nga një herë Superkupën e Evropës./Lajmi.net/

Lexo të tjera