Bota

Southampton – Manchester United, formacionet zyrtare

0
southampton-–-manchester-united,-formacionet-zyrtare

Southampton gjendet në pozitën e pestë me 17 pikë gjithsej, ku në pesë ndeshjet e fundit ka formë të mirë ku ka regjistruar tre fitore dhe dy barazime.

Ndërsa “Red Devils”, gjenden në vendin e 13-të me 13 pikë të argëtuara pas nëntë ndeshjeve, ata pesë ndeshjet e fundit kanë regjistruar tre fitore, një humbje dhe një barazim.

Formacioni i Manchester United:

De Gea, Maguire, Lindelof, Rashford, Greenwood, Fred, Fernandes, Wan-Bissaka, Van de Beek, Matic.

Formacioni i Southampton:

McCarthy, Walker-Peters, Vastegaard, Bednarek, Romeu, Ward-Prose, Armstrong, Djenepo, Adams, Walcott.

Lexo të tjera