Bota

Subaru do të bëjë paradën më të madhe të makinave në botë

0
subaru-do-te-beje-paraden-me-te-madhe-te-makinave-ne-bote

Por, këtë vit, me udhëzime të distancës sociale dhe rregullore të tjera shëndetësore do zbatohen, në mënyrë që të përgatitet parada më e madhe e makinave në botë, shkruan CarBuzz, transmeton lajmi.net.

Parada synon që edhe të regjistrojë një rekord të ri botëror në Librin Gines.

Në të do marrin pjesë dy mijë makina të markës Subaru, të ngitura nga dy mijë shoferë.

Eventi ka të ngjarë të ndodh sot. /Lajmi.net/

Lexo të tjera