Bota

Sulmi me thikë në xhami, KMSH: Besimtarët u goditën në ditë Ramazani, të zbardhet ngjarja

0
sulmi-me-thike-ne-xhami,-kmsh:-besimtaret-u-goditen-ne-dite-ramazani,-te-zbardhet-ngjarja

“U informova nga Myftiu i Tiranës, z. Lauren Luli,  dhe nëpërmjet medias, për ngjarjen e fundit në Xhaminë Dine Hoxha.

Sipas imamit Kalaja dhe besimtarëve dëshmitarë të pranishëm, një person i jashtëm ka hyrë nga rruga në xhami duke plagosur me mjet prerës besimtarët dhe personelin e pranishëm në xhami.

Fatmirësisht besimtarët e lënduar janë jashtë rrezikut për jetën.

I lutemi Zotit për shërimin e tyre sa më të shpejtë.

Përsoni është në duart e forcave të rendit.

Kërkojmë nga organet përkatëse zbardhjen sa më parë të kësaj ngjarje e cila lëndoi besimtarët në këto ditë ramazani” deklaron Spahiu.

Lexo të tjera