Sport

Superligë, Gjilani – Drita derbi i xhiros së 15

0
superlige,-gjilani-–-drita-derbi-i-xhiros-se-15

Ndeshja do të luhet sot në orën 13:30 në stadiumin e qytetit të Gjilanit.

Ndeshja e fundit ndërmjet këtyre dy skuadrave përfundoi pa gola, ndërsa herën e fundit Gjilani mundi Dritën me rezultat 0-2 si mysafir.

Gjyqtar i kësaj ndeshje do të jetë Dardan Çaka ku do të përcjellët nga asistentët Elvic Bicaj dhe Imran Kabashi, ndërsa gjyqtar i katërt do të jetë debutuesi Valbon Hoxha.

Drita qëndron e dyta me 27 pikë në tabelë dhe kërkon ta ngushtojë epërsinë e liderit, Ballkanit, të cilët kanë 32 pikë por një ndeshje më shumë të zhvilluar, ndërsa Gjilani qëndron në vendin e katërt me 23 pikë ku në rast fitores mund të dalë ne vendin e tertë para Prishinës e cila ka një pikë më shumë./Lajmi.net/

Lexo të tjera