Lajme

Syla: Anëtarët e PDK’së po e mbështetin Selimin, por nuk po shoh të VV’së që po mbështesin Thaçin e Veselin

0

Publicisti Valon Syla, ka deklaruar se anëtarët e Partisë Demokratike të Kosovës po e mbështesin dhe nuk po e ndajnë Rexhep Selimin nga UÇK’ja, mirëpo një veprim të tillë thotë se nuk po e vëren nga Lëvizja Vetëvendosje, shkruan Gazeta Metro.


Syla ka shkruar se Selimi po mbështet nga anëtarët e PDK’së dhe nuk po ndahet nga të tjerët e UÇK’së që akuzohen nga Specialja në Hagë, kurse nuk ka parë asnjë të Vetëvendosjes që po e mbështet Thaçin e Veselin.

Ai thotë se përkundrazi VV po thirrët në çlirim dhe po kërkon unitet.

Postimi i plotë:

Po i shoh antarët e PDK qe po mbeshtesin Rexhep Selimin, dhe nuk po e ndajne nga te tjeret e UCK’së. Por, nuk e pashë asnjë te VV’së qe e mbështeti Thaçin apo Veselin. Përkundrazi, po thirrën në çlirim. Valla bre gërranaça jeni… kon’ po’e rreni për unitet.//gazetametro.net

Lexo të tjera