Sport

Tahir Batatina në procedurë disiplinore pas debatit me Qeqa Krelanin

0
tahir-batatina-ne-procedure-disiplinore-pas-debatit-me-qeqa-krelanin

“Gjate debatit televiziv në emision sportiv të KTV-së të datës 11.04.2021, përdori gjuhë të papërshtatshme ndaj gazetares (analistes) së RTK-së, Qëndresa Krelani, e që është në kundërshtim me etikën sportive. Bazuar në nenin 32 paragrafi 1 i Rregullores disiplinore. Kërkohet deklaratë shtesë nga trajneri i FC Llapi, Tahir Batatina. Date:16.04.2021 ora 13:00”, thuhet në njoftim.

Po ashtu, ky organ i FFK-së, ka marr edhe disa vendime dhe ka hapur procedurë disiplinore për disa klube.

Me nga 500 euro janë gjobitur trajneri i Gjilanit, Ismet Munishi dhe presidenti i Trepçës ’89, Abedin Zeka për akuza në drejtim të FFK-së.

Lexo të tjera