Sport

Të nominuarit e UEFA-së për ‘Lojtarin e Vitit’

0
te-nominuarit-e-uefa-se-per-‘lojtarin-e-vitit’

Të nominuarit janë Robert Lewandowski e Manuel Neuer nga radhët e kampionit Bayern Munich dhe Kevin De Bruyne i Manchester Cityt.

Çmimet e UEFA do të ndahen në ceremoninë e shortit të Ligës së Kampionëve, që mbahet më 1 tetor.

Më poshtë lista me nga 3 lojtarët e nominuar, për çdo pozicion. /Lajmi.net/

Lexo të tjera