Sport

Ten Hag pas ndeshjes fajëson gjyqtarin: Skuadra më e mirë është eliminuar

0
ten-hag-pas-ndeshjes-fajeson-gjyqtarin:-skuadra-me-e-mire-eshte-eliminuar

Trajneri i Ajax, Erik ten Hag nuk ishte dakord me vendimin për të mos lejuar golin e tyre të dytë ndaj Romës dhe këmbëngul se skuadra më e mirë është eliminuar ’nga çerekfinalet e Ligës së Evropës, transmeton lajmi.net.

“Ështëzhgënjyese. Ekipi më i mirë është eliminuar, ”tha Ten Hag për RTL7.

“Ekipi që ka dominuar në të dy ndeshjet është jashtë. Është një turp i tillë, pasi ashtu si javën e kaluar, ne krijuam shumë shanse, por nuk arritëm t’i shfrytëzonim ato”.

Dusan Tadic shënoi për 2-0 dhe i dha epërsinë Ajaxit për të vazhduar tutje, mirëpo një gol i tillë u anulua pas shikimit me VAR.

“Ai gol nuk u lejua për arsye të pakuptueshme,” tha Ten Hag për ESPN./Lajmi.net/

Lexo të tjera