Lajme

Tentuan të kalojnë ilegalisht kufirin me kamionët përplot me mallra, ndalohen dy persona të dyshimtë në Leposaviq

0
tentuan-te-kalojne-ilegalisht-kufirin-me-kamionet-perplot-me-mallra,-ndalohen-dy-persona-te-dyshimte-ne-leposaviq

Me këtë rast policia kufitare pas ndalimit të tyre në kontroll e sipër kanë vërejtur dy kamionët e ndaluar ishin të ngarkuar me mallra (perime), në sasi prej 18.400 kg domate dhe rreth 710kg speca, transmeton lajmi.net.

“Policia e Kosovës sipas procedurave të parapara, dy kamionët me mallra i ka dërguar në terminalin doganor, për të vazhduar me procedura të mëtejme”, thuhet në njoftim.

Gjithashtu u theksua se pas intervistimit të personave të dyshuar, me urdhër të prokurorit kompetent të njëjtit janë dërguar në mbajtje./Lajmi.net/

Lexo të tjera