Lajme

Thaçi përkujton masakrën e Abrisë, thotë se askush në Serbi nuk është dënuar për krimet ndaj shqiptarëve

0
thaci-perkujton-masakren-e-abrise,-thote-se-askush-ne-serbi-nuk-eshte-denuar-per-krimet-ndaj-shqiptareve

Ai ka thënë se kjo është një nga 400 masakrat e shtetit të Serbisë për të cilat ende nuk është dënuar askush, shkruan lajmi.net.

Më 26 shtator 1998, forcat ushtarako-policore serbe masakruan 23 anëtarë të familjes Deliu në Abri të Epërme, në mesin e tyre gra, fëmijë e pleq. Masakra në Abri të Epërme është një prej rreth 400 masakrave të shtetit të Serbisë mbi popullsinë shqiptare, për të cilat ende askush nuk është dënuar. Themelet e shtetit të Kosovës janë ndërtuar mbi sakrificën e heronjve, dëshmorëve dhe martirëve tanë. Kujtimi dhe nderimi i tyre është i përjetshëm! HTH. /Lajmi.net/.

Më 26 shtator 1998, forcat ushtarako-policore serbe masakruan 23 anëtarë të familjes Deliu në Abri të Epërme, në…

Gepostet von Hashim Thaçi am Samstag, 26. September 2020

Lexo të tjera