Sport

Tifozët e APOEL-it e presin Crvena Zvezdën me mesazhin: Kosova është Serbi!

0
tifozet-e-apoel-it-e-presin-crvena-zvezden-me-mesazhin:-kosova-eshte-serbi!

Crvena Zvezda është pritur në Qipro nga tifozët e APOEL Nicosia me thirrjet: “Kosova është Serbi”, raportojnë mediat serbe, transmeton lajmi.net.

Zvezda sonte zhvillon ndeshjen me Omonia Nicosia në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve, por pritje u kanë organizuar tifozët e klubit tjetër nga Qipro.

Ekipi serb është pritur me fishekzjarrë dhe këngë por nuk ka munguar edhe një mesazh: Kosova është Serbi.

Qipro është një prej shteteve të rralla nga Bashkimi Evropian që ende nuk e njeh pavarësinë e Kosovës.

Tifozët e APOEL-it kanë raporte të mira me ata të Crvena Zvezdës andaj pritja e bërë u përshkrua si “madhështore” nga mediat serbe. /Lajmi.net/

Lexo të tjera