Sport

Tifozët e Francës duan që Benzema të ftohet për Evropianin 2020

0
tifozet-e-frances-duan-qe-benzema-te-ftohet-per-evropianin-2020

Benzema u përjashtua nga Franca në vitin 2015 me trajnerin Didier Deschamps që situata nuk do ndryshojë për 33-vjeçarin, transmeton lajmi.net.

Sidoqoftë, vazhdueshmëria për Real Madridin në sezonet e fundit ka ndryshuar mendimet e tifozëve të Francës që e duan sërish në skuadër.

Sipas një sondazhi të bërë, Benzema është zgjedhur sulmuesi i gjashtë më i kërkuar pas Antoine Griezmann, Kylian Mbappe, Kingsley Coman, Ousmane Dembele dhe Olivier Giroud.

Ai u zgjodh para yjeve si ylli i Atleticos, Thomas Lemar dhe i Unitedit, Anthony Marital./Lajmi.net/

Lexo të tjera