Sport

Tjetër klub i madh refuzon ftesën e Superligës Evropiane

0
tjeter-klub-i-madh-refuzon-ftesen-e-superliges-evropiane

Pas Bayern Munich, Borussia Dortmund dhe RB Leipzig, Sevilla ka njoftuar se nuk do marrin pjesë në këtë Superligë, përcjellë lajmi.net.

Drejtori sportiv i klubit tha se është krenar që klubi ynë  e mohon ftesën.

“Jam krenar për klubin tonë, ne i themi jo Superligës”, u shpreh ai.

Ndërkohë, mbetet të shihet në ditët në vijim nëse do t’i bashkohet edhe ndonjë skuadër tjetër kësaj Superlige Evropiane./Lajmi.net/

Lexo të tjera