Fun

Trajneri i basketbollit kapet në marrëdhënie seksuale me vajzën 14 vjeçe në kafenenë e shkollës

0
trajneri-i-basketbollit-kapet-ne-marredhenie-seksuale-me-vajzen-14-vjece-ne-kafenene-e-shkolles

Një trajner basketbolli është shpallur fajtor për përfshirje në aktivitete seksuale me një vajzë të mitur në një kafene shkollore, shkruan “DailyStar”.

Aidan McDowell ishte 18 vjeç kur kishte marrëdhënie seksuale me një viktimë 14-vjeçare, transmeton lajmi.net.

Ai ishte trajner i basketbollistëve të rinj, megjithatë vajza e re nuk ishte një nga studentet e tij.

Dyshja filloi një marrëdhënie të paligjshme, pavarësisht se e dinte se ishte e gabuar, një gjykatë ka dëgjuar.

Ata shkëmbyen videot e zhveshura të njëri-tjetrit dhe u morën me aktivitete seksuale – disa prej të cilave u kapën në kamerat CCTV në një shkollë.

Gjykata e Newcastle Crown dëgjoi se shkelja doli në dritë kur miqtë e vajzës shprehën shqetësime rreth saj për stafin në shkollën e tyre.

Kur stafi e pyetën viktimën, ajo tha se kishte qenë e përfshirë me McDowell për disa muaj pasi e kontaktoi atë në Instagram.

Shkolla e saj kontaktoi prindërit e saj dhe kur ata folën me të ajo ishte e përlotur dhe tha se e donte atë.

Prokurori Andrew Espley, duke ndjekur penalisht, tha: “Babai i saj ishte i tronditur dhe i mërzitur. Ai shkoi përmes telefonit të saj dhe u habit si shumë tekste kishte pasur”., transmeton lajmi.net.

Policia u informua dhe kapi CCTV nga një kafene e shkollës e cila tregonte McDowell duke vendosur dorën midis këmbëve të vajzës nën një tavolinë dhe duke e hequr atë kur dikush hyri para se ta vendoste përsëri kur personi të largohej.

Ai gjithashtu e tregonte atë duke e prekur atë mes këmbëve.

Vajza u intervistua nga policia dhe u tha atyre se dyshja kishin shkëmbyer video seksuale në Snapchat por thanë se ata e klasifikuan atë si një marrëdhënie dhe se “ndihej mirë” dhe “ishte shumë e natyrshme” edhe pse ajo e dinte se ishte e gabuar për shkak të moshave të tyre.

Kur McDowell u arrestua, ai pranoi se kishte pasur aktivitet seksual, por ai tha që të dy kishin “ndjenja të sinqerta për njëri-tjetrin” por vendosën që nuk do të funksiononte për shkak të hendekut të moshës. /Lajmi.net/

Lexo të tjera