Sport

Transferimi i ri i Interit mbërrin për teste mjekësore

0
transferimi-i-ri-i-interit-mberrin-per-teste-mjekesore

Mbrojtësi ka lënë Parmën për t’iu nënshtruar testeve mjekësore para kalimin te skuadra e Antonio Contes.

Të dy skuadrat, Parma dhe Inter, kanë arritur marrëveshje për Darmian ditën e enjte, me lojtarin që menjëherë është nisur drejt Milanos.

Pas ekzaminimeve mjekësore, ai pritet të nënshkruajë kontratë me Interin.

Matteo Darmian te Parma ishte transferuar vitin e kaluar, pas katër sezonesh te kaluar te Manchester United në Premierligë./Lajmi.net/

Lexo të tjera