Sport

Tre raste pozitive me COVID-19 në klubin e Premierligës

0
tre-raste-pozitive-me-covid-19-ne-klubin-e-premierliges

Issa Diop dhe Josh Cullen, të cilët fillimisht u emëruan në formacionin startues për ndeshjen e Kupës Carabao kundër Hull të martën në mbrëmje [sonte], gjithashtu kanë marrë COVID-19. Të tre u larguan nga ‘Stadiumi i Londrës’ menjëherë pasi dëgjuan për rezultatet e tyre.

Moyes, Diop dhe Cullen janë asimptomatike dhe ndeshja filloi në 19:39 siç ishte planifikuar, me asistentin Alan Irvine duke marrë drejtimin e nikoqirëve.

Të tre tani do të vetë-izolohen për më pak se 10 ditë sipas rregulloreve të qeverisë.

Diop dhe Cullen u zëvendësuan në formacionin startues nga Harrison Ashby dhe Jack Wilshere. /Lajmi.net/

Lexo të tjera