Sport

Tre yjet e radhës që mund të largohen nga Juventusi

0
tre-yjet-e-radhes-qe-mund-te-largohen-nga-juventusi

Klubi në radhë të parë dëshiron të heqë qafe brazilianin Douglas Costa, dhe gjermanin Sami Khedira, sepse kjo dyshe nuk ka vend në idetë e Andrea Pirlos.

Derisa Khedira do të largohet me ndërprerje të kontratës, më e vështirë qëndron situata e Douglas Costa.

Lojtari ka qenë i lidhur me një kalim te Wolves, por e ka refuzuar këtë kalim.

Tani Juventusit i duhet t’i gjejë një skuadër anësorit, i cili në të kaluarën ka qenë pjesë e Bayern Munich.

Në listën e transferimeve është edhe Mattia De Sciglio.

Nga Juventus tashmë janë larguar disa lojtarë, si Gonzalo Higuain, Miralem Pjanic dhe Blaise Matuidi./Lajmi.net/

Lexo të tjera