Rozë

Trendi i ri në seks që “po lë pa mënd” çiftet

0

Kur bëhet fjalë për marrëdhënie seksuale, çdoherë çiftet kanë dëshirë të shtuar të provojnë trende të reja, në mënyrë që ta mbajnë atraktivitetin në marrëdhënie.

Një i tillë është ASMR (reagim autonom ndijor i meridianit), term ky për të përshkruar ndjesinë kur njerëzit shikojnë gjëra që i stimulojnë ata seksualisht, sipas Daily Star, transmeton lajmi.net.

Naomi Collins, themeluese e Ennvy.com, dha detaje për tabloidin britanik lidhur me ASMR-në.

“ASMR gjerësisht si në industrinë e seksit ashtu edhe në jetën personale seksuale.

“ASMR në thelb është një ndjesi relaksuese që rrit ndjenjat e lidhjes shoqërore dhe dhoma gjumi është mjedisi perfekt për ta praktikuar”, u shpreh ajo.

Naomi sugjeroi që “të bëni biseda me fjalë sa më të ndyta përpara aktit seksual”.

Sipas saj, ju duhet të tentoni të pëshpërisni në veshin e partnerit/es. Në esencë mund të duket një truk i thjeshtë, por që bën mrekulli.

Po ashtu, ajo iu rekomandon të bëni marrëdhënie intime në banjë. Sipas Naomit, tingulli i ujit është një stimul i madh i ASMR-së. /Lajmi.net/

Lexo të tjera