Sport

Tri gola të anuluara, Milan e mbyll në epërsi pjesën e parë ndaj Romës

0
tri-gola-te-anuluara,-milan-e-mbyll-ne-epersi-pjesen-e-pare-ndaj-romes

“Rossonerët” janë duke dominuar dukshëm në të gjitha aspektet, por rezultati momental është 0 – 1, shkruan lajmi.net.

VAR deri me tani ka anuluar plotë tri gola, dy prej tyre të shënuara nga Milan (u anuluan për pozitë jashtë loje) dhe një nga Roma (faull në sulm).

Golin e vetëm në këtë ndeshje e realizoi mesfushori Franck Kessie që u tregua i saktë nga pika e bardhë (43’).

Mbetet të shihet në pjesën e dytë, nëse Milan do arrijë t’i arkëtojë pikët e plota./Lajmi.net/

Lexo të tjera