Sport

‘Tronditet’ Serie A, 14 raste pozitive te skuadra e Genoa pas ndeshjes me Napolin

0
‘tronditet’-serie-a,-14-raste-pozitive-te-skuadra-e-genoa-pas-ndeshjes-me-napolin

Deri më tani, vetëm portieri Mattia Perin dhe mesfushori Lasse Schone janë konfirmuar që kanë koronavirus.

Sipas Sportitalia, raundi i fundit i testeve pas humbjes të së dielës 6-0 ndaj Napolit zbuloi se virusi ishte përhapur në të gjithë grupin e ditës së ndeshjes.

Është konfirmuar me një deklaratë nga Genoa, e cila pranoi se tani janë 14 anëtarë të grupit të ditës së ndeshjes – që përfshin anëtarë të stafit – të cilët dolën pozitivë. /Lajmi.net/ 

Lexo të tjera