Lajme

Trump i dërgon letër Vuçiqit: Faleminderit për punën drejt paqes dhe mirëqenies në Ballkan

0
trump-i-dergon-leter-vuciqit:-faleminderit-per-punen-drejt-paqes-dhe-mireqenies-ne-ballkan

Ai në këtë letër e ka falënderuar presidentin serb për punën e tij drejt arritjes së paqes përfundimtare dhe mirëqenies në Ballkan.

“Faleminderit për “Monedhën e Artë” dhe që m’u bashkuat në Shtëpinë e Bardhë në punën drejt arritjes së paqes dhe prosperitetit në Ballkan”, nis letra.

“Përzemërsisht e vlerësoj kurajën tuaj të jashtëzakonshme në nisjen e normalizimit ekonomik të marrëdhënieve me Kosovën dhe qasjen e vazhdimit të krijimit të një rajoni më të sigurt, prosperues dhe të fortë”. /Lajmi.net/ 

 

Lexo të tjera