Rozë

U akuzua për fyerje ndaj myslimanëve në sfilatën me të brendshme, kërkon falje Rihanna

0
u-akuzua-per-fyerje-ndaj-myslimaneve-ne-sfilaten-me-te-brendshme,-kerkon-falje-rihanna

Rihanna ka reaguar për herë të parë pas akuzave që iu drejtuan, shkruajnë mediat e huaja, transmeton lajmi.net.

Ajo u akuzua se ka fyer myslimanët në sfilatën me të brendshme.

Ylli botëror Rihanna para pak ditësh ka organizuar sfilatën e parë me “Savage X Fenty”. Në këtë sfilatë kanë marrë pjesë emra të njohur të fushës së modelimit, të cilat parakaluan me këngën “Doom”.

Kjo këngë, e cila është publikuar në vitin 2017 flet për fundin e botës dhe ditën e gjykimit, pra ishte një hadith.

Pas gjithë ‘zhurmës’ së shkaktuar nuk ka pasur se si të mungonte një reagim i saj në Instagram.
“Unë do të doja të falënderoja komunitetin mysliman për vënien në dukje të një detaji të madh që ishte padashur fyese në shfaqjen tonë. Më e rëndësishmja, do të doja të ju kërkoja falje për këtë gabim të madh, por pa qëllim. Ne e kuptojmë se kemi lënduar shumë nga vëllezërit dhe motrat tona myslimane dhe unë jam jashtëzakonisht e dëshpëruar nga kjo gjë. Unë nuk luaj me asnjë lloj mosrespektimi ndaj Zotit ose ndonjë feje dhe e di se vendosja e këngës në projektin tonë ishte plotësisht e papërgjegjshme. Do sigurohemi që asgjë e tillë mos të përsëritet më. Faleminderit për faljen dhe mirëkuptimin”, u shpreh ajo./Lajmi.net/

Lexo të tjera