Fun

Vajza qëndroi 7 orë mbi veturë, për ta përshëndetur nënën në spital

0
vajza-qendroi-7-ore-mbi-veture,-per-ta-pershendetur-nenen-ne-spital

Fotoja – e shkrepur nga Salvatore Amura, i cili banonte përballë spitalit – tregon shpresën që ka vajza për të parë nënën, e cila ndodhet në izolim në një nga pavionet e Covid në spitalin Valuce në Como, një nga zonat më të prekura nga covidi, transmeton Lajmi.net.

“Në këtë situatë ndodh të shohësh familjarë dhe miq të cilët përpiqen të përshëndesin njërëzit e tyre, t’i bëjnë ata t’i ndjejnë afër , kjo është një fotografi që e bën zemrën të ndjejë. Vajza qëndrone aty dhe nuk dorëzohej nga ora 10 e mëngjesit, deri në 5 pasdite, momenti kur unë bëra foton. Shpresojë që kjo situatë të mbarojë e çdo gjë të kthehet normalitetit”, ishin fjalët e Salvadores në postimin e tij në Facebook.

Lexo të tjera