Sport

Vazhdojnë ‘super-pazaret’ e Barcelonës, Vidal tek Inter për 1 milion euro

0
vazhdojne-‘super-pazaret’-e-barcelones,-vidal-tek-inter-per-1-milion-euro

Inter dhe Arturo Vidal kanë mbyllur marrëveshjen për transferimin.

Sipas raportimeve të Gianluca Di Marzio, Vidal nesër do të udhëtojë drejt Italisë, përcjell lajmi.net.

Interit do t’i kushtojë vetëm 1 milion euro kartoni i mesfushorit kilian.

Kjo shumë është sa qesharake aq edhe fyese për lojtarin që dikur luante me Bayern Munich e Juventus.

Vidal do të kthehet në Serie A pas një aventure mjaft interesante në ‘Camp Nou’. /Lajmi.net/

Lexo të tjera