Lajme

Vazhdon shkelja e masave kundër COVID-19, Qalaj jep detaje për aksionin e Policisë

0

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka bërë të ditur se sot nga ora 07:00 deri në 19:00, zyrtarët e PK-së kanë shqiptuar 512 gjoba për shkelësit e masave të Qeverisë kundër COVID-19.

Po ashtu gjatë kësaj periudhe kohore janë dhënë 40 vërejtje ndaj qytetarëve e bizneseve që nuk e respektuan Ligjin antiCOVID.

Teksa njofton se aksioni i policisë është duke vazhduar që nga ora 20:00.

“Më datën 11.10.2020 nga ora 07:00 – 19:00 nga policia janë shqiptuar 512 gjoba sipas Ligjit të ri antiCOVID dhe janë dhënë 40 vërejtje ndaj qytetarëve e bizneseve. Nga ora 20:00 është duke vazhduar aksioni i përbashkët me inspektoratin për të mbikëqyrur respektimin e Ligjit dhe zbatimin e vendimit të Qeverisë.”, tha Qalaj./Bota sot

Lexo të tjera