Fun

Vdekja ndan çiftin që kishte 79 vite të martuar

0
vdekja-ndan-ciftin-qe-kishte-79-vite-te-martuar

Çifti kishin qenë të martuar që nga viti 1941, raporton “DailyMail”.

Ai la pas gruan e tij 104 vjeçare waldramina ‘Waldrita’ Maclovia Quinteros Reyes me të cilën kishin hyrë në librin e rekordeve të Genisit këtë gusht, transmeton lajmi.net.

Ata ishin të martuar për 79 vite.

Sipas medieve lokale, Julio nderroi jetë nga dementia.

Ata kanë pesë fëmijë, 11 nipa dhe mbesa, 21 stër nipa dhe mbesa dhe nëntë stër-stër nipa dhe mbesa.

Të dy kishin qenë mësues, dhe u takuan përmes familjarëve të vet.

Ata u martuan shtatë vite pasi u njoftuan.

Ata planifikonin të mblidhnin gjithë familjen pas përfundimit të pandemisë, por fatkeqësisht kjo u bë e pamundur tani. /Lajmi.net/

 

Lexo të tjera