Sport

Vedat Muriqi në Paideia, i nënshtrohet testeve mjekësore te Lazio

0
vedat-muriqi-ne-paideia,-i-nenshtrohet-testeve-mjekesore-te-lazio

Muriqi kompletoi transferimin e tij në Itali nga Fenerbahce për 18 milionë euro plus dy të tjera bonuse.

Sulmuesi kosovar rezultoi pozitiv me COVID-19 dhe kjo nuk e lejoi atë të bashkohej me grupin deri tani.

26-vjeçari do të përfundojë testet mjekësore edhe një herë në klinikën e Lazios, e më pas për të nisur stërvitjet me skuadrën që drejtohet nga Inzaghi. /Lajmi.net/ 

Lexo të tjera