Sport

Vendos UEFA, Tottenham dënohet me 23 mijë euro dhe Mourinho suspendohet për një ndeshje

0
vendos-uefa,-tottenham-denohet-me-23-mije-euro-dhe-mourinho-suspendohet-per-nje-ndeshje

Tottenhami gjithashtu u dënua me 23 mijë euro për të njëjtën arsye, transmeton lajmi.net.

Rregullat e UEFA-s vendosen që si Mourinho ashtu edhe skuadra angleze të kenë dënime shkak i vonimit të ndeshjes, që nisi pak minuta me vonë se koha e caktuar.

Ndërkohë, edhe gjiganti skocez Celtc u dënua me gjashtë mijë e 300 euro për problemet në ndeshjen ndaj Lille, që u zhvillua në të njëjtën natë.

Kujtojmë, se në atë ndeshje Tottenhami u mposhtë me rezultat minimal 1 – 0./Lajmi.net/

Lexo të tjera