Sport

Verona dhe Roma ndajnë pikët në xhiron e parë të Serie A

0
verona-dhe-roma-ndajne-piket-ne-xhiron-e-pare-te-serie-a

Verona e Roma kanë luajtur baras në xhiron e parë të edicionit të ri në kampionatin elitar të futbollit italian, shkruan lajmi.net.

Me rezultatin e bardhë 0:0 janë mbyllur 90 minuta lojë në veri të Italisë.

Të dyja skuadrat patën tentimet e tyre, por asnjëra mjaftueshëm për të zhbllokuar rezultatin.

Kështu, pas xhiros së parë, Roma dhe Verona numërojnë nga një pikë, duke nisur sezonin me barazim. /Lajmi.net/

Lexo të tjera